KCHMPP

Klub chovateľov málopočetných plemien psov

Zem pôvodu: Nemecko
Dátum vzniku plemena: 1984
Použitie: Společenské plemeno
Klasifikácia F.C.I.: neuznané plemeno

História: V Nemeckom meste Hunsrück sa manželom Wernerovi a Gertrudúde Biewerovcom so spojenia yorkshire terriérov (Darling von Friedheck x Fru Fru von Friedheck) dňa 21.1.1984 narodil psík SCHNEEFLŐCKEN von Friedheck, trikolórnej farby., vplyvom génovej mutácie (recesívneho čierno – bieleho génu).
Šteniatko svojím sfarbením tak manželov okúzlilo, že začali cielené šľachtenie takto sfarbených yorkshire terriérov a pomenovali ich BIEWER YORKSHIRE TERRIER A LA POM PON.

Vzhľad a povaha: Dlhá a dokonale rovná srsť s jemnou hodvábnou štruktúrou, ktorá splýva rovnomerne po obidvoch stranách tela. Stavba tela kompaktná a úhľadná, vzpriamená chôdza plná elánu. Kompaktný chrbát, rovný. Hruď primerane klenutá. Biewer terrier je bystrý a inteligentný s vyrovnanou povahou.
Hlava: Pomerne malá, nie príliš vystupujúca. Sfarbená symetricky bielo – modro – zlatá.
Srsť: Lesklá, na tele biela – modrá. Okrem hlavy nesmie byť nikde na tele zlatá, alebo hnedá. Nohy, brucho a hrudník majú byť biele.
Oči: Tmavé iskrivé oči s bystrým a inteligentným pohľadom. Okraje očných viečok sú tmavo sfarbené. Oči nevystupujúce.
Zhryz: Pravidelný nožnicový
Uši: Ušká sú malé v tvare V pokryté veľmi sýtou a tmavou srsťou.
Chvost: Nekupírovaný, bohato osrstený, jeho dĺžka by mala poskytnúť vyvážený vzhľad. Minimálne posledná tretina chvosta musí byť biela.
Váha: 1,8 kg – 3,1 kg
Vady: Medzi vady patrí chýbajúca zlatá farba v tvári, spadnuté ušká, zlý zhryz, zlá pigmentácia očných viečok, stavba tela nepodobná yorkshire terrierovi a vlnitá srsť. Pes musí mať normálne vyvinuté vajíčka úplne spustené do mieška.